Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Historie

Tým FBC Lions byl založen dnem 9.4. v roce 2013 po slavnostním galavečeru Rafl ligy . FBC Lions jak už podle názvu napovídá má ve znaku lva a hájí žlutomodré barvy dresů .

Začínalo se od úplných základních kořenů v týmu nebyl požadovaný počet hráčů na sestavení celého fungujícího týmu , atak nezbývalo nic jiného než dát hlavy dohromady , pospojit své síly a rozhodit sítě po nových posilách . Od počátku založení tohoto týmu je preferovat především spolehlivost na prvním místě , jako všude jinde by nic nefungovalo kdyby tým neměl nějaký základ a svého vůdce , kterého si dobrovolně hráčí zvolili společně se svým vedením . 

Postupně se nám jádro týmu začlo pěkně rozrůstat , a tým byl připraven na první ročník v sezoně Rafl , kde byl zařazen do 2 ligy o 14 týmech . Ještě předtím než ale vše vypuklo si tým FBC Lions musel naplánovat nějakou cestu na zahřátí v přetelských utkání před sezonou . Byl to zbrusu nový tým , nové tváře , ikdyž někteří hráči už se dobře znali z týmu FBK Dynamo Mladá Boleslav , kde spolu odehráli nějakou sezonu , ale poté se sami dle své vůle rozhodli hájit barvy žlutomodré FBC Lions.

V připravných zápasech se nám celkem překvapivě dařilo , na to že jsme byly úplný nováček. Ke všemu se nám podařilo domluvit ještě pár florbalových turnajů , kde jsme si opět také nevedli vůbec špatně ! Vánoční turnaj ve Mšeně jsme téměř ovládli , bohužel ale na tým Junior Mělník nám chybělo trochu víc štěstíčka , ale itak jsme se mohli radovat z krasného stříbrného místo , dále pak na velkém velikonočním turnaji v Doksech , jsme si vedli celkem také slušně a zasloužili si třetí příčku . 

Po velmi slušné přípravě , která se nám zdárně vydařila jsme byli správně namlsáni a hladový po golech a tím pádem to byla ta pravá chvíle na to začít sezonu v souteži RAFL , která odstartovala 7.9.2013 , kde jsme jako první tým vyzvali FBC Lightnings , s kterými jsme předváděli hru nahoru dolů , na co se oko diváka určitě rádo podívalo , byl to napínavý boj , který jsme udodali a dokázaly zvítezit 10:7 dále nás čekal soupeř Falcons Mnichovo Hradiště s kterými jsme si hravě poradili 13:3 .

Sezona pro nás byla celkem úspešná , ale stále jsme věděli kde máme své mezery , atak to chtělo nějaké posily , které jsme dokázaly před začátkem druhé poloviny soutěže sehnat hlavně z maléhé městečka Mšena .

Když se blížil konec základní části a šlo o všechno byli jsme ve zlomu propasti , kde jsme se rvali s týmy FBC Lightnings a SC Podještědí o postup do play off , rozhodovali však maličkosti , naštěstí se dokázal tým FBC Lions schopit a urval těsnou výhru s Ohňostrojařemi 8:7 a náš soupeř SC Podještětí na dálku podlehl proti týmu FBK Kopidlno 9:15 .

Což pro nás znamelo postup do play off a splnění naších prvotních priorit . Ve vyřazovacích částí jsme narazili na lídra ligy , kterým byl Českobrodský Panters . Tým který nám nedal nic zadarmo a byl nám stále v patách , urputný a až nečekaně vyrovnaný boj ve kterém vždy rozhodval malý rozdíl ve skore , bohužel pro nás tentokrát neúspěšně a sezona pro nás tím pádem skončila a my se umístily na 8 místě . 

Po ukončení sezony 2013 / 2014 se z ligy Rafl odhlásilo celkem 5 týmu jimž byli : FBK Dolní Bousov , FBK Kopidlno , SC Podještětí , Sršni Ralsko a No -Rules Sobotka , což znamenalo že se naboural systém vedení RAFL a společně se muselo s týmy dojednat radikální řešení . Z kterého vyšlo najevo , že nyní se ligy seskupí do jedné ligy o dvaceti týmech .

V sezoně byl jeden z dvaceti týmu vyřazen jmenovitě Dragons Extasy , v průběhu tohoto ročníku se nám přílíš nedařilo , jelikož jsme naráželi na týmy z vrchu tabulky a bohužel konkurence byla obrovská , tudíž nás to spíše demotivalo, po ukončení základní části přišel ale zlom v poháru útěchy , kde jsme přeskupily jedotlivé formace , které nám nesmírně do sebe zapadli a vše nám šlapalo jak mělo , a přišla výhra za výhrou + i nějaké kontumace , což i pro nás na jednu stranu bylo dobře a zárověň poté špatně . Klíčový match s FBK Cerberos jsme měli v zápase náskok o 5 golu , ale vedení jsme nedokázali udržet a výsledek skončil nerozhodně 8:8 , v závěru jsme se s tímto týmem rvali o první příčku a bohužel pohár útěchy prohráli pouze o skore , protože se nám nedostavil soupeř na poslední zápas , což nám zrovna nehrálo do karet ,sice jsme vyhráli 5:0 kontumačně ,ale to ovšem nestačilo na FBK Cerberos , který ještě v posledním zápase vyhrál a tudíž navýšil i své skore , což bylo definitivní výhra pro ně . A my skončily druhý v poháru útěchy . 

Po této sezoně , se z ligy odhlásilo dalších pár týmu a vedení ligy navrhlo opět rozdělit soutež na dvě ligy , aby to znovu bylo více atraktivní a vyrovnané. Tudíž jsme byli znovu zařazeni do druhé ligy o 8 mančaftech , kde se hrálo dvoukolově každý s každým , tentokrát jsme měli z počátku hodně slušně rozehranou sezonu . O zimní přestávce jsem se ještě zahřívali na krásném třetím místě , bohužel poté příšli dva klíčový zápasy , kde jsme nehráli v plném složení a podlehli nováčkovi soutěže T-Systems 6:7 a poté proti White Flying Rabbits 8:9 , kde naší brankářskou jedničku zastoupil Martin Vadovič , který si počínal skvělě ve druhé a třetí třetině , ale nakonec to nestačilo . V tomto ročníku od nás odešlo pár hráčů , ale zároveň jsme získali dva nadějné mladíky Zdeňka Vrchlavského a Lukáše Novotného , kteří si při svých startech vedli skvěle . Našeho druhého brankáře Dalibora Dittricha jsme poslali na hostování do Draci Veselá , kde měl dostatečnou zátěž . Pak přišel dlouho očekávaný duel a to derby proti Dynamu , které obměnilo celý kádr a hodně se jim to podařilo , i přesto že v prvním kole jsme je deklasovali 15 : 6 v druhém kole nám to náš rival pěkně vrátil 8:16.

Pomalu se blížil závěr sezony a nejduležitějšší zápasy , ve kterých jsme potřebovali nutně bodovat , a soupeři o tom moc dobře věděli , takže nám nic nedali zadarmo a my to nezvládli . V konečném závěru jsme hráli proti WFR , i přes fantastické zákroky Luboše Sasky a neuvěřitelnému výkonu Jiřího Vohanky , který hrál životní zápas to nestačilo . V tabulce jsme po základní části skončily těsně pod čarou a měli o jediný bod méňe než FBK Dynamo . 

Dostali jsme tedy aspoň možnost porvat se znovu po roce o pohár útěchy , kde jsme byli považováni za favority a tuto vizitku jsme také povrdily , když jsme dokázali porazit týmy Braunůw Pohyb 12:8 , Legendy Výstaviště 21:10 a Kněžmost Butchers 14:10 byl pohár útěchy náš . Takže po zklamání nepostupu do play off jsme si alespoň spravily chuť pohárem útěchy . Po sezoně 2015/2016 přišel nápad o kterém jsme dlouho uvažovali , až jsme se společně rozhodli jít to zkusit , novou metu a odhlásit ligu RAFL a přihlásit se do soutěže ČFBÚ na pětkový velký florbal . 

Naše letní příprava byla dlouhá a náročná , než kdykoli před tím , objeli jsme spousty atraktivních turnajů po celé České Republice , jako například : Kutná Hora , Dobruška , Liberec , Plzeň a k tomu si přidaly ještě 4 přípravné utkání před zahájením ligy v rámci letní přípravy , aby jsme úplně nevypadli z koloběhu , takže jsme vyzvali týmy z vyšších souteží čfbú a porovnali s nimi síly a nakonec to nedopadlo vůbec špatně , mezi naše protivníky patřily Floor Maniacs Mělník A , Florbal Snnipers Poděbrady , IBK Kostomlaty a SK Igráčci Štětí , ze 4 utkání jsme získali 2 vítězství a 2 prohry , ale také cenné zkušenosti do startu ligy .

Začátkem září nám oficiálě odstartovala liga v ČFBÚ a my začli hned pořadatelskou službou v Kostelci nad Černými Lesy , z prvu jsme se docela seznamovali s herním systémem 5+1 na velkém hřišti a soupeř nám celkem i zavářel , nakonec jsme se dokázali nervozity rychle zbavit a získali dvě dost duležíté vítězství hned z počátku ligy . Náš kolektiv byl nabitý hráči , ale výsledky byli nahoru dolů , poté jsme zkontaktovali našeho budoucího trenéra

Josefa Karníka , který dokázal skvělě celou naší partu stmelit a komletně celý náš systém a vše kolem začlo nabírat ten správný rychlý spád , po zimní přestávce vánoční jsme nastoupily do utkání , jako nezastavitelná mašina , která zbourala vše , co jí v cestě stálo , jen dva soupeři dokázali vzdorovat a dopadlo to dělěním bodů , ovšem do samotného závěru bylo třeba bojovat , což jsme zvládli a získlali tak první mistrovský titul v ČFBÚ , no co víc si přát v prvním ročníku ? 

Nyní nás čeká postup do vyšší ligy a my neumíráme na vavřínech , tudíž si dáváme znovu ty nejvyší cíle . Opět v rámci letní přípravy objíždíme turnaje ve Mšeně , Brně , Dobrušce , Mladé Boleslavi a Plzni . Dále nás čeká premiérově pohár české pojišťovny , což pro nás bude skvělá prověrka a vynikající příprava na ligu , nadále máme ještě naplánováné další 3 přáteláky s týmy : FloorManiacs Mělník A , Flobal Benátky a FAMB . 

Další sezona začla coby dub, ve které jsme měli znovu pomalý rozjezd,ale včas jsme se dokázali chytit, atak mezi občasnou prohrou přícházela i vítězná vlna, v končněm zúčtování na konci sezony jsme tak skončily na pěkném bronzovém místě, načemž měl v tu dobu velkou zásluhu náš nový rázný trenér Radek Hašek, který nás přichystával na důležité zápasy velmi tvrdými tréninky, což se nakonec vyplatilo, protože jsme postoupily do přeboru ze třetího místa, takže panovala obrovská spokojenost.

V dalším ročníku, už jsme tušily že to bude zase o chlub  těžší, atak si náš manažer hned nasmlouval obsáhlou přípravu v rámci 10 přípravnych zápasů, včetně opět účasti v poháru české pojišťovny, který se nakonec odehrával na domácím prostředí v Mladé Boleslavi, kde se nám povedlo potrápit soupeře a postoupit do druhého kola proti Florbal Club Falcons Praha, kterým jsme bohužel nakonec podlehli, bylo znát že tento soupeř je herně někde jindy, ikdyž jsme s nimi drželi dlouho krok falconi ukázali kdo je na hřišti pánem, nepomohl nám, ani hloupý 10 minutový trest pro kapitána Jiřího Havla. To jak nám skvěle vyšel vstup do přípravy, tak se to přenoslo i do ligové soutěže, kde jsme hned v prvním zápase těsně remizovali 3:3 zbytečným faulem jsme ale soupeři nakonci zápasu darovali bod, v druhém utkaní proti FBC Engeeners to byla přetahovaná dokonce,kde jsme nakonec těsně padli 5:6, bohužel to bylo první a zároveň poslední kolo,kde jsme bodovali, pak vládla v týmu špatná nálada a nastala doba tempa a porážka střídala porážku, psychika byla na nule a vše bylo špatně,štěstí se nedostavovalo a ke všemu výkony byli solidní, bohužel soupeř dokázal vždy alespoň o jednu, dvě banky mít navrch. Následně přišel další trenér v pořadí již třetí, konkrétně Vladimír Hájek a s odezněním vánoc, odešlo z týmu i pár kličových hráčů, takže byl v týmu velký průvan a z posil přišel pouze Dan Macoun a Jan Němeček,ale pořád to bylo málo,ovšem k něčemu dobré to alespoň bylo, protože po těchto odchodech a příchodech přišlo paradoxně vítěství a začlo se vyhrávat, takže se tým opět stmelil a zase vrátit do týmu radost ze hry.

Bohužel v konečném zúčtování to nakonec stejně nestačilo, bylo pravdou že odchodech celé lajny, nás velmi poznamenal a lepily jsme zápasy v 7/8 hráčích, což bylo velmi náročné a složité, dokonce i náš brankář musel zaskakovat v poli, což bylo extremní, nakonci sezony jsme se snažily udržet do poslední chvíle naději na udržení se v lize, ale bohužel se to nepovedl, atak se po prvé v histori našeho klubu FBC Lions MB poprvé bohužel sestupuje do nižší ligy, náš manažer ovšem ihned před sezonou ihned zahájil trh s přestupy a přivedl na startu sezonu hned 5 nových posil, aby se již neopakova sitiace z předešlé sezony. Tak nam přejte hodně štěstí v další sezoně, kde se budeme hned snažit vrátit zpět z prvního místa opět do přeboru.

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografie


Kontakt

Vedoucí týmu

Vladimír Peteřík

+420 604 292 178

vladimir.peterik@centrum.cz


Archiv

Kalendář
<< září >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Statistiky

Online: 1
Celkem: 29050
Měsíc: 656
Den: 8